четвер, 5 грудня 2013 р.

ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ – ПРОБЛЕМА НЕ ЛИШЕ УКРАЇНИ

Захист прав людини з кожним днем зустрічається з великими проблемами у концептуальній і практичній площині. Навіть у країнах з розвинутими демократичними традиціями не припиняються гострі дискусії щодо визначення і сучасного трактування прав людини. Подібні процеси проходять своєрідне гартування і в Україні.  Зокрема, у стінах навчально-наукового інституту права і психології НАВС відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблемні питання стану дотримання захисту прав людини в Україні», де її учасники шукали відповіді на одвічні питання людства «Хто винен?» і «Що робити?». 

 Актуальність питання прав та свобод людини і громадянина особливо гостро звучать у процесі глобальних суспільних змін. На думку більшості фахівців з питань національної безпеки - США, Китаю, Росії, Німеччини, Франції, Великобританії та інших держав, людство зіштовхнеться з низкою трендів, які будуть визначати перспективу розвитку і конкурентоспроможність національних держав у глобальному політико-правовому і соціально-економічному просторі. Про це на початку конференції повідомив один із її учасників  доктор політичних наук, професор, директор Інституту державної служби та місцевого самоврядування Сергій Телешун. 

 
 «Усього за один день роботи конференції не можна розібратися у всіх сучасних суспільно-політичних та економічних викликах, які вже давно по-новому визначають роль і місце людини в системі суспільних координат. – Зазначив  директор ННІ права та психології НАВС Олександр Колб. – Але шукати – значить означає знайти той формат політико-управлінських і соціальних відносин спроможних створити передумови для ефективної і конкурентної публічної політики, яка б відповідала викликам ХХІ ст. – це обов’язок майбутніх юристів».
 

Важливим є те, що питання стану дотримання захисту прав людини в Україні були і залишаються предметом наукових досліджень не тільки науковців, а й практиків. Про це свідчать і представлені доповіді та виступи учасників IV Всеукраїнської науково-практичної конференції ННІ права та психології.


 

 У заході взяли участь не тільки студенти, а й наукові та педагогічні працівники з усіх регіонів України, представники судового корпусу, працівники прокуратури, адвокати, а також члени Союзу юристів України.
Олександр Куцак,
відділ зв’язків з громадськістю НАВС.
Фото Дмитра Терешкевича