четвер, 12 липня 2018 р.

Прес-реліз візиту у Республіку Хорватія, з метою вивчення хорватського досвіду мирної реінтеграції колишніх окупованих територій


 

Згідно Меморандуму про співпрацю між Національною академією державного управління при Президентові України та Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб (далі ­– МІНТОТ), професор, д.політ.н. С.О. Телешун був запрошений до візиту у Республіку Хорватія, з метою вивчення хорватського досвіду мирної реінтеграції колишніх окупованих територій. До складу української делегації, на чолі із Міністром МІНТОТ В.О. Чернишом, входили державні високопосадовці, провідні засоби масової інформації та відомі експерти. З боку Хорватії брали участь міністри, депутати та представники Адміністрації Президента.

У дискусіях обговорювались моделі ефективної публічної політики щодо реінтеграції тимчасово окупованих територій. Були відвідані регіони Республіки Хорватія, які звільнялися як військовим, так і мирним шляхом.

06 липня 2018 року в рамках Меморандуму, на запрошення МІНТОТ, Верховної ради України та четвертої Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію», професор С.О. Телешун виступив з співдоповіддю щодо моделей реінтеграції перехідного правосуддя та демілітаризації, розробки стратегії комунікації, політичних процесів, пов’язаних з врегулюванням конфлікту, програм роззброєння, демобілізації та реінтеграції колишніх учасників конфлікту, роботи з жертвами конфлікту, визначення ролі поліцейських, збройних сил та парамілітарних утворень у пост-конфліктний період, створення нових моделей участі поліції у роботі з населенням з вільних територій, економічної реабілітації сілких та міських районів та моделей перехідного правосуддя.

Провідним виступаючим був Міністр внутрішніх справ Колумбії, уповноважений переговірник Гаванського переговорного процесу Хуан Фернандо Крісто. В дискусії брали участь екс Прем’єр-міністри Євген Марчук, Юрій Єхануров,  народний депутат Григорій Немиря та інші.

У результаті зустрічей була створена Наукова консультативна рада при МІНТОТ, до якої увійшли державні посадовці, відомі в Україні та світі фахівці з питань реінтеграції, управління конфліктами та протидії проявам гібридної війни, міжнародні фінансові та громадські організації .