понеділок, 25 травня 2015 р.

Модернізація соціогуманітарного простору: історичний досвід, виклики та перспективи

14 травня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Модернізація соціогуманітарного простору: історичний досвід, виклики та перспективи».

Ідея проведення конференції зародилася у листопаді 2014 року. Тоді на україно-польську конференцію до Житомирського державного університету імені Івана Франка завітали науковці евакуйованого до Вінниці Донецького національного університету. Підсумком спілкування науковців-філософів обох університетів стало рішення провести конференцію, яка б засвідчила єдність академічної еліти країни та єдність України. До організації наукового заходу єдності долучилися Інститут державної служби і місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України, Українсько-турецький культурний центр «Сяйво» та Польське наукове товариство (м. Житомир).

Відкрив Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Модернізація соціогуманітарного простору: історичний досвід, виклики та перспективи» ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

«Сьогодні перед Україною стоять складні  і важливі проблеми. Вона виявилася в центрі матриці протистоянь впливових геополітичних гравців. Можливо ми й не дамо відповіді на усі питання, але  принаймні привернемо до них увагу громадськості. Єдине, що я не зовсім погоджуюсь з поняттям «модернізація соціогуманітарного простору». Я б сказав, що ми є свідками серйозної непередбачливої трансформації соціогуманітарного простору», - наголосив ректор ЖДУ ім. І. Франка.

З вітальним словом до учасників наукового заходу звернулися Голова правління Українсько-турецького культурного центру «Сяйво» Гьокхан Демір, декан історичного факультету Донецького національного університету Тетяна Нагорняк, секретар Національної спілки журналістів України Віктор Набруско та професор, доктор габілітований, завідувач кафедри філософії культури Інституту філософії Зеленогурського університету (Республіка Польща) Роман Сапенько.

Акцентом пленарного засідання стала презентація проекту викладачок кафедри журналістики ДНУ «Історії несепаратисток» - видання, у якому викладачки зі сходу країни представили есеї-спогади про донецький Майдан, описали своє нинішнє життя в статусі переселенця. На слайдах, які супроводжували виступити і зачитування уривків з видання, були представлені вражаючі фото з донецького Майдану в березні 2014 року.

По завершенні пленарного засідання, науковці з України, Болгарії, Польщі, Туреччини та США взяли участь у відкритті виставки «За нашу і вашу свободу» та розійшлися працювати по окремих секція. Їх було шість: «Соціально-філософська рефлексія світових цивілізаційних конфліктів», «Нові виклики міжнародній безпеці», «Соціальні комунікації в умовах модернізації національного інформаційного простору», «Модернізація політичної системи України в контексті глобальних викликів», «Актуальні проблеми сучасної історичної науки у контексті модернізації соціогуманітарного простору» та «Україна і Польща в сучасному світі: соціокультурний вимір».

Завершальним етапом конференції став круглий стіл  «Україна: до Майдану та після», головним спікером якого виступив відомий політолог, завідувач кафедри політичної аналітики та прогнозування, директор Інституту державної служби і місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України Сергій Телешун.