вівторок, 8 травня 2018 р.

Популізм та політика постправди: виклики і перспективи




3 травня у місті Острог пройшов VIII Національний конвент Міжнародної асоціації студентів політичної науки України. «Популізм та політика постправди: виклики і перспективи» - тема, яка цьогоріч зібрала у стінах Національного університету «Острозька Академія» учасників з Києва, Луцька, Хмельницького, Львову, Чернівців та Острога. Конвент об’єднав довкола себе представників різних навчальних закладів та різних наукових рівнів, від студентів-бакалаврів до докторів наук. До числа співорганізаторів, крім Міжнародної асоціації студентів політичної науки (МАСПН) та  «Острозької Академії», увійшла також громадська організація «Молодіжна платформа» Українсько-турецького культурного центру «Сяйво».  До участі у цьому заході були запрошені відомі вітчизняні науковці, громадські діячі експерти. Зокрема  Національну академію державного управління при Президентові України представляв директор   Інституту державної служби та місцевого самоврядування, в.о. завідуючого кафедри публічної політики і політичної аналітики, професор С. О. Телешун.


У своєму вітальному виступі на пленарному засіданні, голова Вченої ради Національного університету «Острозька Академія», професор Петро Кралюк, окремо відзначив надзвичайну актуальність тематики заходу. На його думку, подібні заходу відіграють важливу роль у формуванні нових ідей та альтернативних поглядів на існуючі проблеми, які сприятимуть покращенню політичної ситуації в Україні у майбутньому. З вітальними словом від НАДУ при Президентові України, а потім з відкритою лекцією виступив професор Сергій Телешун: «Я приїхав сьогодні сюди не лише для того, щоб виступити перед вами, але й для того, щоб послухати вас. Участь у таких подіях корисна не лише з точки зору покращення ваших навичок публічних виступів. Це можливість почути один одного і обмінятися думками. А це є важливою передумовою для подальшого розвитку нашої держави».  Крім того у своєму виступі професор С.О. Телешун зверну увагу не необхідність модернізації  системи підготовки фахівців як у сфері публічного управління і місцевого врядування  так і у сфері політичного управління. На його думку майбутнє української держави її суверенність  залежатиме від спроможності політико-економічного істеблішменту та суспільства адекватно реагувати на різні види викликів і загрози зовнішнього і внутрішнього характеру. Він підкреслив, що інституційні реформи у публічній сфері мають сенс тільки тоді, коли вони вирішують нагальні суспільні проблеми і мають соціально вагомий результат у вигляді покращення життя громадян України. Професор С.О. Телешун  також запросив усіх тих хто хоче змінити життя в Україні  на краще, зробити державу конкурентною  і хто вважає себе патріотом держави не на словах а у реальних справах – до активної співпраці з НАДУ при Президентові України.      

Конференція проходила у двох секціях, кожен виступ мав продовження у вигляді активної дискусії між молодими науковцями. По завершенню основної частини відбулось прикінцеве обговорення результатів зустрічі  та урочисте вручення сертифікатів. Робота конвенту завершилась перевиборами голови МАСПН (України).