вівторок, 2 вересня 2014 р.

Ситуація на Донбасі може загостритися - експерт

27 серпня 2014, 16:26
Заяви Путіна на зустрічі в Мінську свідчать про плани кардинально змінити ситуацію на східному українському фронті до кінця серпня.
Таке припущення під час бесіди з "Обозревателем" висловив доктор політичних наук, професор Сергій Телешун.
"Сторони - Білорусь, Казахстан, Україна і Росія - говорили про припинення вогню. Але пан Путін твердить, що це внутрішня справа України. І що Росія тут ні при чому. Тобто вивести Росію як одну зі сторін переговорного процесу не вдалося. А це може свідчити, що інша сторона сподівається до кінця серпня створити таку військову ситуацію, при якій Україна погодиться на всі вимоги ", - припустив Телешун.
Зокрема, не менш страшним, ніж військове протистояння, експерт вважає навмисне знищення інфраструктури Донбасу і вивезених цілих заводів на територію сусідньої держави. Це - найпотужніший удар по економіці України, спрямований на те, щоб зруйнувати нашу державу.
Телешун прогнозує: ймовірно, що розподіл сил у протистоянні на Донбасі вирішиться до жовтня. "Думаю, все буде визначено до жовтня. Кажу це не з точки зору політики, а з точки зору військової стратегії. Після жовтня там робити нічого. І хто сформує сильну позицію внутрішньополітичну, зовнішньополітичну і військову - той, фактично, і визначатиме", - каже Телешун.
Щоб протистояти російській агресії, на думку експерта, Україна негайно повинна сконцентрувати свої зусилля у трьох напрямках - зокрема, "якщо Україна хоче змінити позицію - повинна активізувати, наскільки це можливо, ситуацію на сході, підняти градус зовнішньополітичної складової і посилити владу всередині країни. Зробити її ефективною", - вважає Телешун.
Більше про те, як оцінюють результати мінських переговорів експерти, читайте в матеріалі "Обозревателя"  "перемовини в Мінську: домовились говорити?" 

Немає коментарів:

Дописати коментар